Japonia - święta w KFC

  1. 1.12.2016
  2. Redakcja Kobieta.wp.pl

Co w święta jedzą Japończycy? Na pewno nie sushi. Japonia to kraj, który jest w czołówce jeśli chodzi o przyswajanie trendów z USA. Halloween i walentynki to dla nich za mało, od kilku lat najpopularniejszym świątecznym daniem jest dla Japończyków kurczak z KFC.

Świata Bożego Narodzenia obecnie obchodzone są chyba na całym świecie. Od ponad czterdziestu lat "magię świąt" odczuwać można również w Japonii, gdzie elementy chrześcijańskiej tradycji przyjęły się znakomicie, oczywiście odpowiednio przetworzone. Jedną z najdziwniejszych japońskich zwyczajów bożonarodzeniowych jest jedzenie kurczaka z KFC. Amatorzy kurczaka potrafią tam stać w długich, ciągnących się kolejkach, byle tylko dostać się do kasy i zamówić specjalny, świąteczny kubełek pułkownika Sandersa.

W zasadzie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Japończycy czerpią inspirację, przyglądając się temu, co dzieje się w Stanach, doszukanie się źródła tej dziwnej tradycji nie powinno być aż tak trudne. W USA jedną z potraw serwowanych w trakcie świąt stanowi przecież indyk. Jako że ten rodzaj drobiu jest mało popularny w Japonii i przez to też trudny do zdobycia, ludzie sięgnęli po substytut w postaci łatwiej dostępnego kurczaka. Niemały udział w tym miał sam koncern KFC, który w latach 70. zdołał przekonać cały naród, że jedzenie kurczaka jest świąteczną tradycją w Stanach Zjednoczonych i to biało-czerwone logo jest takie świąteczne, nie wspominamy już nawet o pułkowniku Sandersie. W odpowiednim stroju wygląda on jak brat bliźniak Świętego Mikołaja ;).

Udostępnij Tweetnij Wykop