Jak pakować prezenty tanio i efektownie?

  1. 19.12.2016
  2. WP Kobieta

Każdy z nas wie jak wiele emocji budzi w nas jeszcze nie rozpakowany prezent. W momencie, kiedy otrzymujemy pakunek nasza wyobraźnia zaczyna intensywnie pracować, wzrasta ekscytacja oraz radość z otrzymanego podarunku. Dlatego tak ważne może okazać się odpowiednie opakowanie prezentu, który chcemy podarować.

Odpowiednio radosne barwy, ciekawy rysunek, dedykacja wraz z życzeniami doczepiona na bileciku – te wszystkie elementy tworzą idealne opakowanie prezentowe. Jeśli będzie ono wystarczająco praktyczne może przysłużyć osobie obdarowywanej w późniejszym czasie np. jako pojemnik na biżuterię lub inne drobne przedmioty. Czy musimy na opakowanie prezentowe wydawać dużo pieniędzy, aby uzyskać pożądany efekt?

Zrób to sam, czyli tanie pakowanie prezentów

Jeśli chcesz zapakować drobny podarek w postaci bonu, kuponu lub vouchera, a dodatkowo posiadasz w domu sporo artykułów papierniczych oraz klej możesz skorzystać z metody zwanej scrapbooking. Jest to technika ozdabiania albumów, kartek oraz pudełek, która wymaga podstawowych artykułów papierniczych oraz odrobiny… wyobraźni. Jeśli chcesz przygotować piękne kartki okolicznościowe na Boże Narodzenie w których oprócz życzeń Twoi bliscy odnajdą prezent zaopatrz się w blok techniczny biały lub kolorowy. Przydadzą się również skrawki ozdobnych papierów, ścinki niepotrzebnych tasiemek oraz wstążeczek i… ekierka, ołówek oraz nożyczki. Jeśli chcesz podejść do sprawy ambitniej możesz zaopatrzyć się w produkty takie jak samoprzylepne taśmy, które mają przeróżne fantazyjne wzory oraz dziurkacze o różnorodnych kształtach. W technice tej króluje całkowita dowolność oraz kreatywność, tak zwane „coś z niczego”. Oprócz kartek możesz ozdobić tym sposobem niepotrzebne już nikomu pudełko, które przemienisz w prawdziwe rękodzieło. Pudełko takie może w przyszłości służyć osobie obdarowanej jako praktyczne opakowanie na drobiazgi, co jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym. Podobnie możesz przyozdobić zwykłą papierową torbę – kilka doklejonych elementów sprawi, że Twoja torebka będzie niepowtarzalna i sprawi odbiorcy wiele radości.

Kolejną metodą, którą w bardzo tani sposób ozdobisz wymarzone opakowanie na prezent jest metoda decoupage. Jest to metoda zbliżona do scrapbookingu jednak wykorzystuje głównie takie elementy jak farby akrylowe oraz serwetki. Z serwetek wycinamy wybrane elementy i przyklejamy na pomalowaną farbami powierzchnię. Nie trzeba kupować kleju, którym przyklejać będziemy serwetki. Klej można stworzyć samemu w domowym zaciszu ze składników takich jak mąka, woda oraz cukier. Dodatkowo przyda się pędzelek do nanoszenia farby oraz przyklejania delikatnych serwetek do pudełek prezentowych. Możesz stworzyć niepowtarzalne opakowanie na prezent z… pudełka po butach. Warto podkreślić, że takie pudełko ręcznie zdobione samo w sobie jest wyjątkowym prezentem.

Efektowne pakowanie prezentów bez wysiłku

Są prezenty, które nie wymagają fantazyjnej otoczki np. kupując kosz upominkowy możesz zapakować go w przezroczystą folię, którą zwiążesz efektowną wstążeczką. Jeśli prezent posiada już opakowanie możesz dokleić do niego pięknie złożoną wstążeczkę oraz doczepić bilecik. Niezmiennie sprawdzi się także klasyczny papier prezentowy lub szary papier do pakowania. Jeśli nie masz zbyt dużego budżetu możesz skorzystać z najprostszych rozwiązań takich jak reklamówki z wizerunkiem Świętego Mikołaja lub reniferów (sprawdzi się w przypadku najmniejszych dzieci) lub klasycznych torebek prezentowych dostępnych za niewielką kwotę w większości sklepów.

Udostępnij Tweetnij Wykop