Małe i przydatne prezenty do kuchni

  1. 2.12.2016

Nie każdy z nas jest mistrzem w kuchni, jednak ogromna popularność wszelkich programów kulinarnych zachęca Polaków do eksperymentowania i samodzielnego przygotowywania nawet skomplikowanych dań. Jeśli wśród twoich najbliższych są osoby, które lubią gotować, albo przynajmniej chcą się tego nauczyć, to dobrym prezentem może być drobny sprzęt AGD.

Niektórzy mówią, że bez tego urządzenia nie istnieje nowoczesna kuchnia. Miesza, uciera, miażdży, ubija, rozdrabnia i w mgnieniu oka przygotuje zupę krem. Blender. Ciekawym modelem jest zamieszczony w ofercie MediaExpert Braun MQ 725 Omelette. Urządzenie ma sporą moc - aż 750W - dzięki czemu bez problemu rozdrobni twarde produkty, jak orzechy, czy też przygotuje kruszony lód. Dzięki prostemu systemowi regulacji obrotów (są tym większe, im mocniej naciskamy przycisk) możemy przygotowywać złożone potrawy bez konieczności przerywania pracy. W zestawie znajduje się szatkownica, która idealnie posieka przyprawy, twarde sery czy warzywa i to w zaledwie kilka sekund. W pudełku znajdziemy także trzepaczkę do ubijania. Zaletą blendera Braun jest metalowa końcówka, dzięki czemu możemy jej używać bezpośrednio w gorących garnkach z potrawami.

Jeśli osoba, którą chcecie obradować, całkiem dobrze radzi sobie w kuchni, to idealnym prezentem będzie dla niej zaawansowany robot kuchenny. Taki niemal profesjonalny sprzęt powinien być wyposażony w przekładnię planetarną, dzięki której robot, niezależnie od obciążenia, pracuje z taką samą siłą, a silnikowi nie grozi przegrzanie. Dobrym wyborem będzie tutaj Electrolux EKM4000. Urządzenie ma moc aż 1000W, dzięki czemu jest w stanie szybko przygotować i wyrobić np. ciasto na chleb, pizzę albo pyszną drożdżówkę. Dziesięć ustawień prędkości pracy pozwala przyrządzać różne potrawy dokładnie tak, jak to jest opisane w przepisie. W zestawie znajduje się spiralne mieszadło hakowe, końcówka do ubijania oraz płaskie mieszadło idealne np. do przygotowania puree albo perfekcyjnego ciasta na naleśniki.

Jeśli ktoś stawia dopiero pierwsze kroki w kuchni, to idealnym prezentem będzie przystępny cenowo robot wieloczynnościowy. Urządzenie MPM Kasia MRK-11 Plus uprości i zautomatyzuje wiele żmudnych czynności kuchennych. Mieszanie, rozdrabnianie, siekanie, wyciskanie soków, krojenie na plastry, ubijanie piany, wyrabianie ciasta… to tylko niektóre z jego możliwości. Przystępna cena nie oznacza jednak niskiej jakości. W przekładniach zastosowano bardzo trwałe łożyska kulkowe, a silnik ma ulepszone uzwojenie. Po więcej informacji zapraszamy na stronę MediaExpert.

Jeżeli wśród waszych bliskich znajdują się miłośnicy zdrowego odżywiania, to warto rozważyć kupno sokowirówki. Ciekawym modelem jest objęty promocją świąteczną w MediaExpert Bosch MES 25A0, który może pracować w dwóch trybach prędkości, przystosowanych do miękkich lub twardych owoców i warzyw. Sitko ze stali szlachetnej pozwala na dokładne odciśnięcie soku od części stałych, przy jednoczesnym zachowaniu witamin i wartości odżywczych wyciśniętego soku. Wysoka moc, wynosząca aż 700W, pozwala na szybkie wyprodukowanie dużej ilości soku nawet dla całej rodziny. Dodatkowym ułatwieniem jest separator piany oraz blokada kapania.

Udostępnij Tweetnij Wykop