Najlepsze prezenty dla dzieci

  1. 12.12.2016
  2. Redakcja Tech WP

Wbrew pozorom, nie zawsze łatwo jest wybrać prezent dla dziecka. Dobrze, aby prezent lub zabawka zachęcały do aktywności, albo uczyły i rozwijały. Przejrzeliśmy ofertę sklepu MediaExpert i udało się nam znaleźć kilka ciekawych pomysłów na prezenty dla dzieci w różnym wieku. Zobaczcie najciekawsze z nich.

Hulajnoga to świetny prezent, jeśli chcemy zachęcić dziecko do aktywności fizycznej. Do tego to modny ostatnio gadżet, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że sprawicie nim autentyczną radość. Hulajnoga Nils Extreme WH113C przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży o wadze do 60 kg. Pompowane opony i koła o średnicy 12 cali nadają się zarówno do jazdy po gładkich chodnikach, jak i po kostce brukowej lub w terenie. Regulowana wysokość kierownicy pozwala dopasować hulajnogę do potrzeb dzieci o różnym wzroście. Stalowa rama i wytrzymałe plastiki odporne są na zniszczenia i potencjalne uszkodzenia. W promocji świątecznej MediaExpert kupicie ten produkt.

Chłopcy w wieku od sześciu lat z pewnością ucieszą się z zestawu klocków Lego. Ich wybór jest ogromny, ale wśród nich znajdziemy te bardziej i mniej pożądane. Jeśli chcecie trafić w popularny wśród dzieci zestaw, wybierzcie Ninjago. W MediaExpert znaleźliśmy klocki z tej serii oznaczone symbolem 70591 ("Ucieczka z więzienia Krypatirum") w okazyjnej cenie. Zestaw zawiera pięć figurek, a z klocków można zbudować opuszczaną wieżę i cele więzienne. Dzięki ukrytym opcjom, dzieci podczas zabawy będą mogły uwolnić ulubionych bohaterów. Gwarantowana rozrywka na wiele długich godzin.

Młodsze dziewczynki z pewnością ucieszą się z lalki. Nie może to być jednak przypadkowa zabawka, bo i tutaj powinniśmy się wstrzelić w to, co jest aktualnie modne. W świątecznej promocji MediaExpert znajdziecie popularną obecnie lakę Batman Barbie. Laki z tej serii wzorowane są na bajkowych superbohaterkach, a Batgirl to jedna z najpopularniejszych postaci.

Jeśli dysponujecie nieco większym budżetem, warto wybrać jedną z zabawek edukacyjnych. Proponujemy droida Sphero SPRK. Jest to niewielki robot, który łączy w sobie cechy zaawansowanej zabawki z nauką podstaw programowania, kodowania i robotyki. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu, dzieci przy użyciu smartfona lub tabletu uczą się sterowania robotem, a z czasem tworzą coraz bardziej zaawansowane schematy jego zachowań i reakcji. Sphero to jednak przede wszystkim świetna zabawka, a nauka jest niejako dodatkiem do rozrywki, jaką daje ten niewielki robot. Co ważne, wiedza którą zdobywają dzieci jest zgodna z krajowym programem nauczania.

Zarówno młodsze dzieci, jak i nastolatkowie, często marzą o konsoli do gier. Warto jednak wybrać taki model, który, obok samego grania, zachęca także do aktywności fizycznej. W MediaExpert kupicie konsolę Xbox One z kontrolerem ruchu Kinect oraz pakietem trzech gier wykorzystującym jego możliwości. Nastolatkowie ucieszą się gry Dance Central, w której nauczą się układów choreograficznych do znanych i lubianych piosenek. Gra Kinect Sport Rivals to z kolei świetna rozrywka dla całej rodziny. W grze wcielamy się w zawodników sportowych i możemy sprawdzić się w kilku dyscyplinach sportowych. Dostępne są takie sporty jak wspinaczka, tenis, piłka nożna czy wyścigi skuterów wodnych. Najmłodsi ucieszą się natomiast z gry Tycon Zoo, w której budują ogród zoologiczny. Zwierzęta w różny sposób reagują na nasze gesty i ruchy, co tworzy interaktywną i wciągającą atmosferę.

Udostępnij Tweetnij Wykop