Prezenty za 10, 100 i 1000 zł, czyli święta na różne kieszenie

  1. 13.12.2016
  2. Redakcja Kobieta WP

Idealny prezent pod choinką to nie tylko prezent trafiający w gusta obdarowanego, ale również taki, który nie wyczyści portfela kupującego. W tegoroczne święta, przeciętny Polak na prezenty przeznaczy średnio 400 zł, czyli od 50 do 100 złotych na jeden upominek. Mimo to, jak co roku, pewną grupę będą stanowić też tacy, którzy będą szukać inspiracji prezentowych do 10 albo do 1000 złotych.

Prezent do 10 złotych, czyli wersja superoszczędna

Wbrew pozorom, znalezienie prezentu, którego cena nie przekracza 10 złotych nie jest aż tak bardzo kłopotliwe. Decydując się na zakup podarunku w sklepie, musimy się liczyć z tym, że będzie on bardzo symboliczny. Jeśli jednak zostanie on dobrze i rozsądnie dobrany, istnieje duża szansa, że ucieszy obdarowanego, a nas nie wpędzi w bankructwo. Prezent za 10 złotych wcale nie musi być gorszej jakości, warto tylko pamiętać, że lepiej jest kupić jakiś drobiazg, ale dobrego wykonania, niż prezent o dużych gabarytach, ale za to tandetny.

Co możemy kupić za 10 zł? Wiele rozmaitych rzeczy. Prawdziwą kopalnią pomysłów mogą być sklepy z drobnymi upominkami po kilka złotych, w których można wyszukać naprawdę fajne przedmioty. To oczywiście nie jedyne miejsce, w którym może nam się udać coś kupić. W drogerii w tej kwocie możemy nabyć na przykład ładny błyszczyk do ust, olejek do kąpieli czy ozdobne mydełka. Każdy z tych pomysłów to prezent, który się przyda bez względu na gusta. Innym drobiazgiem świątecznym może być zawieszka do telefonu komórkowego bądź breloczek do kluczy, czyli sympatyczny dodatek. Z rzeczy praktycznych więcej niż 10 złotych nie zapłacimy za parę skarpetek, ramkę do zdjęć, kubek czy tzw. rozgrzewacz dłoni – niezwykle przydatny w zimowe spacery. Jeśli mamy w swojej okolicy kiermasz taniej książki, można poszukać na nim prezentów dla miłośników literatury. Czasem można wyłowić za grosze naprawdę niezłe perełki . Jeżeli zdecydujemy się kupić prezent dla dziecka, 10 złotych daje nam wiele możliwości. To kwota, dzięki której można kupić pudełko flamastrów, słodycze, książeczki do kolorowania, pluszową maskotkę, dziewczynce - spinki i gumki do włosów, a chłopcu – mały samochodzik.

Sposobem na wydanie 10 złotych na prezent gwiazdkowy jest również rezygnacja z kupowania gotowego upominku i zrobienie go własnoręcznie. 10 złotych pozwoli nam pokryć wydatki na niezbędne materiały, które częściowo zapewne posiadamy w domu. Plusem prezentów handmade jest to, że na etapie końcowym ich wartość jest znacznie większa, niż wartość poniesionych na nie kosztów.

Prezent do 100 zł, czyli wersja popularna

100 złotych to najczęstsze maksimum, jakie ustalamy sobie w wydatkach przypadających na jeden upominek. W znacznym stopniu potwierdzają to ostatnie badania przeprowadzone przez firmę Deloitte. 100 złotych, to kwota, w zakresie której mamy największe możliwości, dotyczące pomysłu na świąteczny prezent. Za 100 złotych możemy kupić zarówno jakiś przedmiot, jak i bon podarunkowy. Najpopularniejszymi prezentami w tym zakresie cenowym są kosmetyki. Można kupić ładny zestaw do kąpieli, balsamy, dobry krem albo wodę toaletową. Kobieta będzie zadowolona również z kompletu srebrnej biżuterii, torebki, ubrania lub zestawu kieliszków czy filiżanek. Męski prezent za 100 złotych to dobra gra komputerowa, mysz optyczna lub tzw. box filmowy. Z bardziej oryginalnych prezentów można wybrać zestaw startowy do domowego robienia sushi, karnet na tor kartingowy lub siłownię. Kwota 100 złotych oznacza duże możliwości także w kwestii prezentów dla dzieci. Zarówno ceny zabawek kreatywnych, jak i elektronicznych oscylują wokół tej kwoty, więc dysponując takim budżetem mamy szansę spełnić dziecięce marzenia.

Prezent za 1000 złotych, czyli wersja „lux”

Na prezenty o tej wartości decydują się nieliczni z najbardziej zasobnymi portfelami. W grupie prezentów za 1000 złotych króluje sprzęt elektroniczny taki jak: konsole do gier, telefony komórkowe, tablety czy kieszonkowe aparaty cyfrowe. Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy prezentów jest ciśnieniowy ekspres do kawy, który cieszy każdego wielbiciela tego napoju. Ciekawym pomysłem na upominek dla mężczyzn mogą być luksusowe akcesoria do golenia. Zestawu z maszynką na żyletki i pędzlem z borsuczego włosia nie powstydzi się żaden wytworny mężczyzna. 1000 złotych to również koszt zakupu złotej biżuterii czy zestawu markowych perfum i kosmetyków. Niebanalnym prezentem może być również voucher na zagraniczny wyjazd weekendowy czy sprzęt sportowy np. rakietę do tenisa, rolki czy rower. Rower to także popularny prezent dla dzieci. Oprócz niego 1000 złotych kosztuje także samochód-jeździk na akumulator, wielki zestaw klocków Lego czy stół z piłkarzykami.

Warto pamiętać, że w takie święta jak Boże Narodzenie nie powinna liczyć się wartość prezentów, ale sam zwyczaj ich dawania. Nie ma gwarancji, że im droższy prezent, tym większe zadowolenie obdarowanych. Drobiazg dawany od serca ma zawsze większą wartość niż chłodny powiew luksusu. Nie zapominajmy o tym w ten magiczny czas zbliżających się świąt.

Anna Kuliberda

Udostępnij Tweetnij Wykop