Najdziwniejsze choinki na świecie

  1. 13.12.2016
  2. Redakcja Kobieta WP

Choinka to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych symboli Bożego Narodzenia. Jednak nie wszystkich zadowala tradycyjne drzewko. Dowód? Proszę bardzo!

Litwa – choinka z plastikowych butelek

W 2011 r. mieszkańcy litewskiego Kowna ustanowili rekord Guinessa na największą choinkę wykonaną z plastikowych butelek. Drzewko zbudowano z 40 tys. pustych, powtórnie wykorzystanych butelek po napoju Sprite oraz niezliczonej ilości plastikowych zacisków.

W poprzednim rekordzie Guinessa do zbudowania choinki zużyto zaledwie 5 tys. plastikowych butelek (Izrael).

Meksyk – największa sztuczna choinka na świecie

W 2009 roku w Meksyku udało się stworzyć drzewko mierzące 110,35 m mające średnicę 35 m oraz ważące 330 ton! Poprzedni rekord Guinessa w tej samej kategorii wynosił 110,11 m i ustanowiono go w Brazylii, w miejscowości Aracaju w 2007 roku.

Brazylia – największa choinka dryfująca na wodzie

W 2011 r. w Rio de Janeiro 3,3 mln lampek zapłonęło na największej na świecie choince umieszczonej na platformie dryfującej po wodzie. Ogromne metalowe drzewko w kształcie stożka mierzyło 85 m oraz ważyło 542 tony. Dryfująca na wodzie choinka, która pobiła rekord Guinessa, jest jedną z głównych świątecznych atrakcji zarówno w Rio, jak i w całej Brazylii.

Choinka z klocków lego

Rok temu na międzynarodowej stacji kolejowej St Pancras International w Londynie postawiono największą na świecie choinkę z klocków lego. Zbudowano ją z 600 tys. elementów. Harcerze oraz dzieci z lokalnych szkół podstawowych wznosili ją przez 2 miesiące. Opłaciło się, 12-metrowa choinka pobiła rekord Guinessa.

Udostępnij Tweetnij Wykop