Poinsecja - czerwony kwiat do świątecznych dekoracji

  1. 3.12.2016
  2. Redakcja Kobieta WP

Każdy z nas ma swoją wizję wymarzonego otoczenia na święta. Jednym podobają się klasyczne, ciepłe wnętrza niczym z góralskiej chaty, a inni są zwolennikami nowoczesnego połączenia bieli, srebra i gry świateł. Niezależnie od stylu, w każdym domu może pojawić się gwiazda betlejemska. To wyjątkowo świąteczna, a zarazem uniwersalna roślina. Zajmuje nieco mniej miejsca niż choinka, a umiejętnie pielęgnowana może dłużej postać. W sklepach i na bazarkach mamy do wyboru kwiaty białe, czerwone i bladoróżowe. Oto, jak łatwo przystroić nią dom lub mieszkanie, aby wyglądała naprawdę odświętnie.

Jak choinka

Gwiazda betlejemska może być alternatywą dla świątecznego drzewka - zwłaszcza, gdy nasze M2 nie pomieści blisko dwumetrowej choinki, a kwiat nie jest w rozmiarach miniaturowych, a pomieści kilka ozdóbek. Przesadzona do większej doniczki poinsecja to bowiem wdzięczny okaz do przystrojenia bombkami. Na ziemi przy kwiecie możemy ułożyć kilka gałązek iglaka wraz z szyszkami, a na łodygi powiesić delikatne (i lekkie) ozdoby na drucikach. Całość zwieńczyć drobnymi lampkami LED na baterie i gotowe.

Czerwono, zielono i biało

Czerwono-zielone ubarwienie kwiatu aż prosi się o delikatnie oprószenie śniegiem. Nie polecamy oczywiście obsypywanie jej zmrożonym puchem, bo to może wpłynąć niekorzystnie na kondycję roślin. Prostym, a równie ładnym, rozwiązaniem będzie użycie sztucznego śniegu w spreju. Taki szron na płatkach czy listkach będzie prezentować się naprawdę wyjątkowo.

Czerwień lubi się ze złotem

Zamiast klasycznego stroika na stół - który często podobnie, jak choinka może gubić igły, a tym samym wywoływać zaniepokojenie u gospodyni - także możemy wykorzystać czerwoną poinsecję. Wystarczy, że kwiat (najlepiej średniego lub małego rozmiaru) ułożymy w białej osłonce, a następnie pośrodku dużej misy (wiklinowej, drewnianej). Wokół wystarczy ułożyć bombki - najlepiej w czerwonych i złotych kolorach, które będą ze sobą współgrały. Aby urozmaicić całą ozdobę można dodać także pralinki w sreberkach.

Ozdoba na drzwi

Drzwi wejściowe to także ważny punkt do przystrojenia na święta Bożego Narodzenia i z powodzeniem możemy wykorzystać do tego gwiazdę betlejemską. Wystarczy przygotować specjalny rożek, który pełnić będzie rolę doniczki. Kwadrat siatki ogrodniczej (do małego kwiatu wystarczy taki o wymiarach 20x20 cm) zwijamy w stożek, wykładamy mchem, a do środka wkładamy poinsecję, zabezpieczając korzonki foliową torebką. Dodajemy długi sznurek i zawieszamy na drzwi.

Udostępnij Tweetnij Wykop