Święta tylko we dwoje

  1. 12.12.2016
  2. Redakcja Kobieta WP

Każdego roku spędzasz święta w sporym rodzinnym gronie? Masz dość świątecznych przygotowań, góry wydatków, zgiełku i tłoku przy stole? A może jesteś przemęczony i chciałbyś po prostu odpocząć zamiast odpowiadać na męczące pytania rodziców? Nic się nie stanie, jeśli jeden raz spędzisz święta tylko ze swoją połówką. Kto wie, może będzie to najbardziej niezapomniane Boże Narodzenie w twoim życiu.

Ulubione potrawy zamiast tradycyjnych dań

Jeśli przejadły ci się pierogi i barszcz, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyłamać się z tradycji. Zwłaszcza, jeśli od dawna chcecie upichcić razem danie, które podpatrzyliście w programie ulubionego kucharza, ale zawsze brakuje na to czasu. Bożonarodzeniowy obiad we dwoje to świetna okazja, żeby wreszcie wykorzystać przepis, świetnie się bawić, a potem delektować wspólnie przygotowanym posiłkiem i oczywiście swoim towarzystwem.

Świąteczny maraton filmowy

Przygotujcie listę ulubionych lub zaległych filmów, które chcielibyście obejrzeć z ukochaną osobą. Ważne, aby żadne z was nie było pokrzywdzone. Jeśli on zgodzi się na twoją ukochaną komedię romantyczną, ty daj się przekonać do kultowego filmu wojennego. Nie tylko zrobicie coś dla siebie nawzajem, ale możecie wynieść z tych seansów coś nowego. Przygotujcie popcorn albo warzywne przekąski z dipem, grzane wino lub kakao z piankami i zasiądźcie wygodnie przed telewizorem.

Zabawy na śniegu

Jeśli wybieracie się na pasterkę, o ile zimowa aura dopisze, weźcie ze sobą... sanki. Po mszy udajcie się na spacer w poszukiwaniu najwyższej górki w mieście i przypomnijcie sobie, ile frajdy sprawiało wam w dzieciństwie zjeżdżanie na sankach. Właściwie dlaczego w ogóle przestaliście to robić?

Świąteczna randka

Jeżeli notorycznie brakuje wam czasu na randki, potraktujcie jeden ze świątecznych dni jako pretekst do niej. Zrób sobie aromatyczną kąpiel z pianą, wykonaj wieczorowy makijaż, ułóż włosy tak jak on lubi, ubierzcie się jak na wielkie wyjście, a potem spotkajcie przy stole. Po kolacji idźcie na spacer w miejsce, którego dawno nie odwiedzaliście, a kojarzy wam się z początkami waszej znajomości.

Jedyny w swoim rodzaju

Kolejna zaleta świąt tylko we dwoje jest taka, że nie musicie głowić się nad prezentami dla całej rodziny. Jednak skoro obdarowujecie wyłącznie siebie nawzajem, warto, aby ten prezent był naprawdę wyjątkowy. Poświęć więcej czasu i dowiedz się, o czy marzy ukochana osoba. Zanim położysz prezent pod choinkę, starannie go zapakuj.

Romantyczny wyjazd

To opcja ekstremalna, dla tych, którzy naprawdę chcą uciec od codzienności i domowej rutyny. Taki wyjazd trzeba jednak zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Może skusi was jedno z europejskich miast albo egzotyczna plaża? Warto rozważyć zaszycie się w góralskiej chatce – chyba trudno o bardziej romantyczny sposób na spędzenie świąt.

Udostępnij Tweetnij Wykop